MERAK EDİLENLER

poster

Doğru İnsan, Kurumsal Yönetim, Yüksek Verim

Verilen hizmetlerin kalitesi, verimliliği, sürekliliğin sağlanması açısından en önemli kaynakların başında şüphesiz insan kaynakları gelir.

Sitemize başvuruda bulunabilirsiniz,yapılan başvurular gizli tutulacaktır ve kesinlikle geri bildirim sağlanacaktır.
1 Prefabrik nedir?

Prefabrik; Prefabrik sözcüğü Türkçe bir kelime olmayıp İngilizce'den dilimize gelmiştir.                       Bu kelimenin aslı "prefabricate" yani "parçaları önceden hazırlamak" dır. Prefabrik; parçaları fabrikalarda hazırlanmış ve montaj edileceği yere bu parçalar nakledilerek ve orada önceden planlandığı gibi parçaların birleştirilmesi yani montajının yapılmasından sonra ortaya çıkan yapılardır. Prefabrik ile tek katlı ya da çok katlı yapılar inşa etmek mümkündür.

Prefabrik ile, evler, sosyal tesisler, okullar, şantiye yapıları, hastaneler, kamp alanları, havuzlar ve bilumum alanlarda kullanılabilecek yapılar ortaya çıkartılabilmektedir.

 

2 Prefabrik Konut Teknik Özellikleri Nelerdir?

Prefabrike hazır yapılar amacına göre geniş ve uzunlukları değişken, istenilen her türlü yerleşim alanına uygulanabilecek şekilde çevre koşuları da dikkate alınarak imal edilmektedir. Prefabrike evler, ses-ısı izolasyonu, yangın ve depreme dayanıklılığı bakımından uluslararası standart ölçülerinde hazırlanır. İsteğe göre değişik seçenekli malzemeler de kullanılır. Özel temel gerekmeden vinç ihtiyacı olmaksızın çevreyi kirletmeden kısa sürede monte edilir. Özellikle bağ evi, yayla evi, yazlık ev, kışlık ev, motel ve tatil köyleri için pratik ve ekonomik çözümdür.

Prefabrik Konutların Diğer Konutlara Göre Avantajları
1. Her türlü yerleşim ve kullanım amacına isteğe göre uygulanabilir. 
2. Kısa zamanda, hızlı ve çabuk yapılır. 
3. İstenildiğinde sökülüp yere başka yere montajı yapılabilir. 
4. İsteğe göre özel tasarımlar, modern, estetik, yeni projeler üretilebilir. 
5. İmalat fabrikalarda yapılıp, montajı kısa sürede yerinde tamamlanıp teslim edilir. 
6. Çevreyi kirletmeden, tahribat yapmadan montajı tamamlanır. 
7. Vinç gerektirmez, ürünlerimiz hafif prefabrike yapılardır. 
8. Özel temel gerektirmez, verilen projeye uygun basit grobeton yeterli olur. 
9. Dubleks binalarda demirli radye temel hazırlanması yeterlidir. 
10. İsteğe göre değişik seçenekli malzemeler kullanılabilir.

İsteğe göre çatı örtüsünde, duvar kaplamalarında ve bina yüksekliklerinde değişiklikler yapılabilir.

  • Çatı örtülerinde, ondüline, shingle, kiremit ve saç malzeme kullanılabilir.
  • Dış duvar kaplamalarında betopan, siding, yalı baskı, sıvalı montalama, bisküvi tuğla uygulanabilir. Ayrıca dış cephelerde ahşap ile süsleme yapılabilir.
  • İç duvar kaplamalarında betopan, alçıpan kullanılabilir ve alçı sıva-kartonpiyer uygulaması yapılabilir.
  • Isıtma sistemi olarak kalorifer tesisatı ve klima sistemi uygulanabilir.
  • Duvar yükseklikleri 250cm standart olup, 280cm ve 300cm yüksekliğinde de yapılabilir.
3 Prefabrik Mi Ucuz , Betonarme Mi?

PREFABRİK Mİ UCUZ, BETONARME Mİ?

Prefabrik fiyatı araştıran veya almayı düşünenlerin neredeyse %50 den fazlasından duyduğumuz, tamamına yakınında sorguladığı sözdür “prefabrik mi daha ucuz betonarmemi, ya da ben bu fiyata betonarme yaparım”.

Hazır konut sektöründe çok fazla tartışılan ama verilen cevapların ya da yapılan görüşmelerin tam manasıyla ne anlatanı nede dinleyeni tatmin etmediği kanaatine vardığımdan hem prefabrik bir ürün almayı düşünen hem de bu sektörde satıcı kısmında bulunan herkese yardımcı olmak adına bu konuyu biraz daha detaylı ele almaya çalışacağım.

Betonarme ve prefabrik yapılar karşılaştırılırken her iki tarafı da tatmin edici sonuca ulaşılamamasının nedenlerinin en başında meselenin sadece fiyat yönünden değerlendirilmesi gelmektedir. Buda esasında tam manasıyla yapılamamaktadır. Şimdi konuyu maddeler halinde ele alalım.

 

PARA OLARAK MALİYET.

 

İşini hakkıyla yapan ve satış sonrası hizmet verme kabiliyeti olan hiçbir firma ürününü ucuza vermez, veremez. Çünkü verdiği taahhüdü yerine getirmek, müşterisine uygun bir yapı yapabilmek, müşterisini memnun etmek ve her daim yanında olma(satış sonrası hizmet) endişesini taşır. Ucuza yapacağını söyleyen, akla hayale sığmayan taahhütler veren (50-100 yıl garanti gibi), ya işi bilmiyordur, ya işi hakkıyla yapamıyordur yada yapmayacaktır, en kötüsü de çokça şahit oluyoruz ön ödemeyi alıp ortadan kaybolma gibi planları vardır diyebiliriz.

Gelelim maliyete. Evet prefabrik ile betonarme kabaca değerlendirme yapıldığında aynı fiyatlara geliyor gibi gözükebilir ama işin aslı kesinlikle öyle değil. Pekala neden ;

• Prefabrik yapılar, sistemi gereği depreme karşı dayanıklı tasarlanıp üretilmektedir.. Tüm sistem buna göre oluşturulur.
Herhangi bir kalfa ile anlaşarak yapacağınız bir evde bu durum söz konusu değildir. Ya eksik ya fazla yapılır.

• Prefabrik yapıların iç ve dış tüm panelleri yalıtımlıdır. İlave bir yalıtıma ihtiyacınız olmayacaktır.
Basit bir betonarme evde yalıtım kabaca düşünülen maliyetler listesinde olmadığından ilave maliyetlere katlanmak zorunda kalma ihtimaliniz fazlaca yüksektir.

• Betonarme evlerin maliyeti genelde kabaca hesap edilmeden dillendirilmektedir. Genelde net bir maliyet kalemleri listesi yapılmamıştır. Bu nedenle her zaman ilave maliyetler (örnek, elektrik dahil değildi, tesisatlar dahil değildi, o dahil değildi bu dahil değildi vs vs.) karşınıza çıkmaktadır. Oysaki prefabrik bir ürün almak istediğinizde bütçenizi %95 oranında hesaplayabilirsiniz.

ZAMAN OLARAK MALİYET


Prefabrik yapılarda ürünün büyüklüğü ve özelliklerine bağlı tüm süreçler aksamadan ilerlediğinde evinizi kullanmaya başlamak için en fazla 30 günlük bir süre yeterli gelmektedir.

Betonarme bir evde bu süre, betonarme karkas, duvar örme işleri, çatı işleri, pencere kapı işleri, elektrik ve sıhhi tesisat işleri, iç ve dış boya işleri (okurken bile gözünüzde büyüdüğünü tahmin ediyorum) bunların ustalarını organize etmek, yaptırmak, hele birde istediğiniz gibi yaptırmak pek mümkün olmasa da en az bir iki yılınızı fazlasıyla alacaktır. Uzayan süre her zaman maliyet olarak size yansımaktadır.

Maliyet konusunda bu detayları verdikten sonra aynı plan ve detaylara sahip betonarme ve prefabrik bir ürünü karşılaştıralım.

• Prefabrik bir ürün depreme karşı dayanıklıdır. İşini bilerek ve iyi yapan ustalarımızı tenzih ederek söylemek gerekirse ki sayıları da yok denecek kadar azaldı, herhangi bir kalfaya yaptıracağınız betonarme bir evde bu hesaplar genelde yapılmamaktadır. Gerekte duyulmamaktadır.

• Prefabrik yapılarda kullanılan paneller yalıtımlı ve dar olduğundan iç kullanım alanı daha geniştir. Brüt ve net alan farkları yok denecek kadar az dır. Prefabrik bir ürün satın aldığınızda aldığınız alanın tamamına yakınını kullanabilirsiniz. Betonarme yapılarda kolon ve duvar kalınlıklarından kaynaklı brüt ve net alan farklarının oldukça fazla olduğu her kez tarafından bilinmektedir.

• Prefabrik bir ürün almak istediğinizde işinin ehli kişiler tarafından iç ve dış mimari olarak her konuda bir çok alternatifler sunulmaktadır. Bunun yanı sıra alternatifler üzerinde kendi zevkinize ve koşullarınıza göre değişiklikler yapabilir hayalinizi süsleyen evi istediğiniz planda ve mimaride yaptırabilirsiniz. Betonarme yapılarda bulacağınız kalfanın öğrendiği veya bildiği ne ise onu yapmaktan başka çareniz olmayacaktır.

• Prefabrik yapı satın aldığınızda ve bu firma iyi ise, işin %80 ni (duvarlar, çatı, tavan, yalıtım, iç ve dış boya, iç ve dış kapı, pencereler, elektrik ve sıhhi tesisat) firma, kalan %20 lik kısmını (zemin betonu, zemin kaplamaları, mutfak dolabı) siz yaparsınız. Bu sayede işin operasyonel kısmının sitresiyle uğraşmaz ve vaktinizi harcamazsınız. Betonarme bir yapı yaptırmaya karar verdiğinizde bunların hepsi ile uğraşmayı göze almış olmanız gerekmektedir.

• Prefabrik bir ürün satın aldığınızda firma ile sözleşme yapılır, tüm detaylara bu sözleşmede yer verilir, bu sayede hem anlaştığınız ürünü alırsınız hem de her zaman yaptırım hakkına sahip olursunuz. Betonarme yapacağınız bir evde bu pek söz konusu olmamaktadır.

Tüm bu detaylar incelendiğinde prefabrik ev fiyatı karşılaştırılırken söylenen “ben bu evi betonarme yapsam daha ucuza çıkar” söyleminin değerlendirmesini tabi ki size bırakıyorum.

Kendi kanaatim, prefabrik yapıları, depreme karşı dayanıklılığı, işlerin çoğunun tek elden ve hızlıca yapılması, yalıtım değerleri, iç ve dış tasarımın, en az alan kaybı düşünülerek ve mimari detaylar göz önüne alınarak hazırlanması, daha fazla kullanım alanı sunması vs. özellikleri ile en basitinden bir betonarme ev ile karşılaştırmanın haksızlık olacağını düşünmekteyim.

Teknik detayları ve mimarisi ile hakkı verilerek yapılacak bir prefabrik konutun aynı özelliklerinde bir betonarme evi bırakın daha ucuza yapmayı süre ve para olarak çok çok üstünde maliyetlere ancak sahip olabilirsiniz.

Prefabrik ev yaptırmayı düşünen değerli müşterilerimize ve bu ürünü satan sektörümüzdeki kıymetli arkadaşlarımıza faydalı olması dileklerimle.

 

4 Neden Hafif Prefabrik Çelik Yapı?

NEDEN HAFİF ÇELİK PREFABRİK YAPI?

»Aşkar Çelik Prefabrik , sektörde küresel bir devrimdir...
» Sağlamlığı, dayanıklılığı ve direnci kıyaslanamaz...
» Aşkar Aşkar  Çelik Prefabrik teknolojisi, geleneksel yöntemlere meydan okuyor...,

    Aşkar Çelik Prefabrik Yapı sağlamdır.

• Bir deprem ülkesi olan Türkiye'de, inşaat sektöründe çelik kullanımının son derece isabetli bir tercih olacağı kuşkusuzdur. Çelik, depreme en iyi karşılık veren malzemedir. Sünekliğiyle, esnekliğinin ahşaba oranla 21, betonarmeye (beton+demir donatı) oranla 10 kat fazla oluşuyla, kötü zeminli bölgelere uygunluğuyla, hafifliğiyle, özgül ağırlığının taşıdığı yüke oranının küçüklüğüyle uzama yeteneğiyle, yükleme altında şekil değiştirişi ve yükleme kalkınca eski mukavemetini sürdürüşüyle ve betona kıyasla çok daha homojen ve izotrop yapısıyla, mukavemetinin çok yüksek oluşuyla çeliğin sağlamlığı tartışılmazdır.

• Son derece esnek oluşu nedeniyle, Aşkar çelik yapılar en güçlü depremde bile sadece salınır, yıkılmaz. Bu yapıların duvarları da taşıyıcıdır, betonarmedeki gibi yalnızca kiriş ve kolonlara yük bindirip riski artırmaz.

•Aşkar  Çelik Prefabrik, alternatif ürünlere göre Aşkarliği, yüksek mukavemet ve dayanılırlık gücü, daha elastiki yapısı ve süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir.

•Aşkar  Çelik Prefabrik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

•Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

•Aşkar  Çelik Prefabrik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar.

• Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

• İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkan sağlanmaktadır.

• İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zahiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

•Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapının uygulaması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenilirlik ve dayanılırlık en yüksek seviyede tutulur.

 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı estetiktir.

• Aşkar  Çelik Prefabrik yapı sisteminin, çok daha esnek kullanım alanları sunması, klasik ve modern her türlü mimari projenin rahatlıkla uygulanmasına imkân sağlaması, iç ve dış kaplamalardaki alternatif zenginliği, sıhhiliği, bakım, yenileme ve değişiklik isteklerini rahatça karşılayabilmesi, kullanıcılara gerçek bir konfor sağlayan avantajlardır.

•Aşkar  Çelik Prefabrik, sunduğu teknik ve malzeme olanaklarıyla, uygulandığı bütün binaların iç ve dış mekân estetiğinin ve konforunun maksimum düzeyde olmasını sağlar.

•Aşkar Aşkar  Çelik Prefabrik, sektörde küresel bir devrimdir

Aşkar  Çelik Prefabrik Yapı pratiktir.

• Aşkar  Çelik Prefabrik yapı sistemi son derece hızlı bir inşaat sistemidir. İklim farkı ayırt etmeksizin konut tipi yapılarda, 1 haftada ana taşıyıcı sistem kurulur, 2 ay gibi çok kısa bir sürede de anahtar teslimi imalat tamamlanır. Belli bir “inşaat mevsimi” yoktur. Temel dışında betonarme gerektirmez. Üretim fabrikasyon olarak yapıldığından, kolay ve hızlı nakliye, asgari zaman ve elemanla hızlı ve pratik montaj imkânı sağladığı için de inşaat süresini kısalttığı gibi, hızlılığı ve temizliğiyle şantiyede maksimum inşa kolaylığı sağlar.

Aşkar Prefabrik  Çelik  Yapılar Zamana karşı dayanıklıdır

• Galvanizli yapı çeliği kullanılır. Galvanizle kaplanan çelik paslanmaz.
Depreme karşı dayanıklıdır!

• Depreme karşı alınacak en büyük önlem binanın yükünü hafifletmektir. Betonarme binalara oranla 5 kat daha hafiftir. Çelik, yapıya gelen deprem enerjisini büyük ölçüde yutarak canınızı ve malınızı korur. 
 

Aşkar Çelik Prefabrik Çevrecidir

• Çelik, dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir. Çelik binaların sökülmesiyle çıkan malzeme, geri kazanılmaktadır. Aşkar Prefabrikte çelik malzemeden yapılan 600 m2 bir binanın iskeleti 7-8 hurda otomobilden elde edilebilmektedir.
 

Aşkar Çelik Prefabrik Hızlıdır

• Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkân sağlamaktadır. 200 m2 bir evin çelik karkas montajı 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
 

 

 

Aşkar Çelik Prefabrik Ekonomiktir

• Fabrikasyon taşıyıcı elemanlar düşük fiyata yüksek kalite sağlayarak inşaat süresini azaltır, işçilik maliyetlerini düşürür, uzun ömürlüdür.

• Hızla değişen yaşam tarzımızın mekânlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlanabilmektedir. Yıllar sonra oluşabilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak veya yerleri değiştirilerek, ihtiyaçlarınız karşılanabilmektedir. Sadece taşıyıcı olmayan duvarlarda mühendislerin onayıyla değişiklik yapılabilmektedir. 

Aşkar Çelik Prefabrik Kalitelidir

• Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Yapımcı ya da kullanıcı, malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir. Teorik hesap değerleri de uygulamada da aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden, projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkânı sağlamaktadır.

• Galvanizli Çelik, Paslanmaz Prefabrik  çelik taşıyıcı üretiminde, galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanma da olmamaktadır.

• Aşkar Çelik Yapı Sistemini oluşturan galvanizli saç, uluslararası standartlarda Türkiye'de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye'de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, Amerika, Kanada ve Avrupa standartlarına uygun olarak Türkiye'de üretilmektedir.

• Kullanılan teknoloji ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinde resmi otoriteler tarafından onaylanmış, yaygın olarak kullanılan uluslararası Aşkar Prefabrik çelik yapı sistemidir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Sistemi Betonarmeye Göre Daha Güvenlidir

• Aşkar  Çelik Prefabrik Yapı Sistemi Betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetini göçmeden sönümleyebilmektedir. Çelik yapılarda, katların üst üste yıkılıp, can kaybına neden olma olasılığı yok denecek kadar azdır.
 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Sisteminin Ömrü Uzundur

• Kullanılan kaplama malzemeleri, üretici firmaların verdiği garantiye sahiptir. Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon için yapılan tasarım hesapları, tüm diğer binalarda olduğu gibi ekonomik ömür düşünülerek yapılmıştır. Betonerme yapılardan çok daha uzun ömürlüdür.

 

 

 

 

 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Daha Hızlı ve Ekonomiktir

Mimari göre tasarlanan yapı elemanları bilgisayar destekli tesislerde firesiz üretilir, insan kaynaklı hata engellenir. Vida birleşimleri uygulama hatalarını azaltır, üretim esnasında tesisat geçişlerine ait delikler açılır işgücü ve zamandan tasarruf edilir.Aşkar Çelik Sistemlerinde inşaatlardaki belirsizlikler, uzayan yapım süreleri, kontrolsüz maliyet artışları, eğitimli iş gücü gibi sorunları yoktur. Ön üretimli, taşıyıcı elemanlar, uygun maliyetli, yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini kısaltmaktadır. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi ile daha küçük kesit ve ölçülerde, yüksek kalitede yapı elemanları üretilmektedir. Bu da, yapının net alanının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır.
Aşkar Çelik Sistemleri, geleneksel yapım yöntemlerinden üç katı kadar hızlıdır. Hava ve iklim koşulları inşaat için engel teşkil etmez. İnşaat maliyetleri düşer.  Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı, en az etkilenen inşaat malzemesidir. Geleneksel yapılardan çok daha sağlamdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan yaklaşık 20 kat hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Daha Uzun Ömürlü ve Kalitelidir

Aşkar  Çelik Prefabrik Sistem yüksek çinko kaplamalı galvaniz malzemeden üretilir. Yüksek korozyon dirençli malzemede, paslanma oluşmaz. Uluslararası standartlarda ve kalitede galvanizli çelikten oluşmaktadır. Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Aşkar Prefabrikte  Çelik malzemenin projeye uygunluğu her zaman denetlenebilmektedir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Çelik Yapılar Yeşildir

Çeliğin geri dönüşüm özelliği sayesinde, yapılar yıkıldıktan sonra bile hammadde olarak kullanılır, ülke ekonomisi ne katkı sağlar, doğal kaynaklar daha az tüketilir. Uygulamadan kaynaklı fire malzeme en aza indirgenerek kaynaklar korunmuş olur.

 

 

NEDEN HAFİF ÇELİK PREFABRİK YAPI?

»Aşkar Çelik Prefabrik , sektörde küresel bir devrimdir...
» Sağlamlığı, dayanıklılığı ve direnci kıyaslanamaz...
» Aşkar Aşkar  Çelik Prefabrik teknolojisi, geleneksel yöntemlere meydan okuyor...,

    Aşkar Çelik Prefabrik Yapı sağlamdır.

• Bir deprem ülkesi olan Türkiye'de, inşaat sektöründe çelik kullanımının son derece isabetli bir tercih olacağı kuşkusuzdur. Çelik, depreme en iyi karşılık veren malzemedir. Sünekliğiyle, esnekliğinin ahşaba oranla 21, betonarmeye (beton+demir donatı) oranla 10 kat fazla oluşuyla, kötü zeminli bölgelere uygunluğuyla, hafifliğiyle, özgül ağırlığının taşıdığı yüke oranının küçüklüğüyle uzama yeteneğiyle, yükleme altında şekil değiştirişi ve yükleme kalkınca eski mukavemetini sürdürüşüyle ve betona kıyasla çok daha homojen ve izotrop yapısıyla, mukavemetinin çok yüksek oluşuyla çeliğin sağlamlığı tartışılmazdır.

• Son derece esnek oluşu nedeniyle, Aşkar çelik yapılar en güçlü depremde bile sadece salınır, yıkılmaz. Bu yapıların duvarları da taşıyıcıdır, betonarmedeki gibi yalnızca kiriş ve kolonlara yük bindirip riski artırmaz.

•Aşkar  Çelik Prefabrik, alternatif ürünlere göre Aşkarliği, yüksek mukavemet ve dayanılırlık gücü, daha elastiki yapısı ve süneklik özellikleriyle her zemin sınıfı ve deprem bölgeleri için en doğru konstrüksiyon yapı malzemesidir.

•Aşkar  Çelik Prefabrik yapı elemanlarının imalat ve montaj süreleri diğer alternatif yapılara göre çok daha kısadır. Bu da inşaat, proje ve maliyetlendirme masraflarının minimuma inmesini sağlar.

•Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapı, temel inşatlarında ve güçlendirme isteyen bölgelerin ön hazırlık çalışmalarında alternatif yapılara göre büyük oranda ekonomik kazanç ve zamandan avantaj sağlar.

Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapılar, endüstriyel yapılarda geniş açıklıkları kolonsuz ve yer yer taşıyıcısız geçme şansına sahiptir. Bu hem maliyeti azaltır, hemde yapının daha estetik bir biçimde kullanılmasına olanak tanır.

•Aşkar  Çelik Prefabrik yapı elemanlarının imalatı ve montajı hava koşullarından etkilenmez. Kullanılacak iş gücüne bağlantılı olarak insan gücünün uygun olarak kullanılabileceği her nokta kesintisiz çalışma ve montaj imkanı sağlar.

• Mimaride sınırsız çözüm imkanı, projede çok daha estetik ve geleceğe dönük kalıcı sorunsuz kullanım sağlar. Yer yer yapılacak değişikliklerde ve büyütme yada küçültme operasyonlarında hızlı ve sorunsuz bir geçiş imkanı sağlar.

• İstenildiği taktirde çelik taşıyıcı sistemin tamamı zayiatsız olarak sökülerek dünyada istenilen noktaya çok ekonomik olarak nakledilir. Sökülebilir olması kiralık arsalar üzerine geçici depolama çalışmalarına da imkan sağlanmaktadır.

• İstenildiğinde yapıyı oluşturan bütün elemanlar ve taşıcı sistem civatalı olarak üretilebilir. Bu demonte özelliği çelik konstrüksiyon yapıyı sökme, taşıma, değiştirme, büyütme veya küçültme işlemlerinde minimum zahiyatla malzeme kaybının önüne geçilmesini sağlar.

•Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon yapının uygulaması ve takibi sürekli olarak şantiyede yapıldığından dolayı yüksek markajdaki hataların önüne geçilmesi sağlanır, bilgisayar ortamındaki testler ile güvenilirlik ve dayanılırlık en yüksek seviyede tutulur.

 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı estetiktir.

• Aşkar  Çelik Prefabrik yapı sisteminin, çok daha esnek kullanım alanları sunması, klasik ve modern her türlü mimari projenin rahatlıkla uygulanmasına imkân sağlaması, iç ve dış kaplamalardaki alternatif zenginliği, sıhhiliği, bakım, yenileme ve değişiklik isteklerini rahatça karşılayabilmesi, kullanıcılara gerçek bir konfor sağlayan avantajlardır.

•Aşkar  Çelik Prefabrik, sunduğu teknik ve malzeme olanaklarıyla, uygulandığı bütün binaların iç ve dış mekân estetiğinin ve konforunun maksimum düzeyde olmasını sağlar.

•Aşkar Aşkar  Çelik Prefabrik, sektörde küresel bir devrimdir

Aşkar  Çelik Prefabrik Yapı pratiktir.

• Aşkar  Çelik Prefabrik yapı sistemi son derece hızlı bir inşaat sistemidir. İklim farkı ayırt etmeksizin konut tipi yapılarda, 1 haftada ana taşıyıcı sistem kurulur, 2 ay gibi çok kısa bir sürede de anahtar teslimi imalat tamamlanır. Belli bir “inşaat mevsimi” yoktur. Temel dışında betonarme gerektirmez. Üretim fabrikasyon olarak yapıldığından, kolay ve hızlı nakliye, asgari zaman ve elemanla hızlı ve pratik montaj imkânı sağladığı için de inşaat süresini kısalttığı gibi, hızlılığı ve temizliğiyle şantiyede maksimum inşa kolaylığı sağlar.

Aşkar Prefabrik  Çelik  Yapılar Zamana karşı dayanıklıdır

• Galvanizli yapı çeliği kullanılır. Galvanizle kaplanan çelik paslanmaz.
Depreme karşı dayanıklıdır!

• Depreme karşı alınacak en büyük önlem binanın yükünü hafifletmektir. Betonarme binalara oranla 5 kat daha hafiftir. Çelik, yapıya gelen deprem enerjisini büyük ölçüde yutarak canınızı ve malınızı korur. 
 

Aşkar Çelik Prefabrik Çevrecidir

• Çelik, dayanıklı ve tekrar kullanılabilen bir malzemedir. Çelik binaların sökülmesiyle çıkan malzeme, geri kazanılmaktadır. Aşkar Prefabrikte çelik malzemeden yapılan 600 m2 bir binanın iskeleti 7-8 hurda otomobilden elde edilebilmektedir.
 

Aşkar Çelik Prefabrik Hızlıdır

• Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkân sağlamaktadır. 200 m2 bir evin çelik karkas montajı 7 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.
 

 

 

Aşkar Çelik Prefabrik Ekonomiktir

• Fabrikasyon taşıyıcı elemanlar düşük fiyata yüksek kalite sağlayarak inşaat süresini azaltır, işçilik maliyetlerini düşürür, uzun ömürlüdür.

• Hızla değişen yaşam tarzımızın mekânlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlanabilmektedir. Yıllar sonra oluşabilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak veya yerleri değiştirilerek, ihtiyaçlarınız karşılanabilmektedir. Sadece taşıyıcı olmayan duvarlarda mühendislerin onayıyla değişiklik yapılabilmektedir. 

Aşkar Çelik Prefabrik Kalitelidir

• Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Yapımcı ya da kullanıcı, malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir. Teorik hesap değerleri de uygulamada da aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden, projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkânı sağlamaktadır.

• Galvanizli Çelik, Paslanmaz Prefabrik  çelik taşıyıcı üretiminde, galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanma da olmamaktadır.

• Aşkar Çelik Yapı Sistemini oluşturan galvanizli saç, uluslararası standartlarda Türkiye'de mevcuttur. Tüm profil bükme işlemi yine Türkiye'de yapılmaktadır. Kullanılan vida, bulon ve diğer bağlantı elemanları, Amerika, Kanada ve Avrupa standartlarına uygun olarak Türkiye'de üretilmektedir.

• Kullanılan teknoloji ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinde resmi otoriteler tarafından onaylanmış, yaygın olarak kullanılan uluslararası Aşkar Prefabrik çelik yapı sistemidir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Sistemi Betonarmeye Göre Daha Güvenlidir

• Aşkar  Çelik Prefabrik Yapı Sistemi Betonarme yapılara göre daha hafif olduğu için, deprem kuvvetine daha az maruz kalmaktadır. Çelik yapı elemanları, betonarme gibi kırılgan olmayıp, sünek bir davranış gösterdiği için, deprem kuvvetini göçmeden sönümleyebilmektedir. Çelik yapılarda, katların üst üste yıkılıp, can kaybına neden olma olasılığı yok denecek kadar azdır.
 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Sisteminin Ömrü Uzundur

• Kullanılan kaplama malzemeleri, üretici firmaların verdiği garantiye sahiptir. Aşkar  Çelik Prefabrik konstrüksiyon için yapılan tasarım hesapları, tüm diğer binalarda olduğu gibi ekonomik ömür düşünülerek yapılmıştır. Betonerme yapılardan çok daha uzun ömürlüdür.

 

 

 

 

 

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Daha Hızlı ve Ekonomiktir

Mimari göre tasarlanan yapı elemanları bilgisayar destekli tesislerde firesiz üretilir, insan kaynaklı hata engellenir. Vida birleşimleri uygulama hatalarını azaltır, üretim esnasında tesisat geçişlerine ait delikler açılır işgücü ve zamandan tasarruf edilir.Aşkar Çelik Sistemlerinde inşaatlardaki belirsizlikler, uzayan yapım süreleri, kontrolsüz maliyet artışları, eğitimli iş gücü gibi sorunları yoktur. Ön üretimli, taşıyıcı elemanlar, uygun maliyetli, yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini kısaltmaktadır. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi ile daha küçük kesit ve ölçülerde, yüksek kalitede yapı elemanları üretilmektedir. Bu da, yapının net alanının daha verimli kullanılmasını sağlamaktadır.
Aşkar Çelik Sistemleri, geleneksel yapım yöntemlerinden üç katı kadar hızlıdır. Hava ve iklim koşulları inşaat için engel teşkil etmez. İnşaat maliyetleri düşer.  Çelik, yüksek mukavemeti, esnekliği ve hafifliği sayesinde, depreme karşı en dayanıklı, en az etkilenen inşaat malzemesidir. Geleneksel yapılardan çok daha sağlamdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan yaklaşık 20 kat hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalır. Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur, yapının hafifletilmesidir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Daha Uzun Ömürlü ve Kalitelidir

Aşkar  Çelik Prefabrik Sistem yüksek çinko kaplamalı galvaniz malzemeden üretilir. Yüksek korozyon dirençli malzemede, paslanma oluşmaz. Uluslararası standartlarda ve kalitede galvanizli çelikten oluşmaktadır. Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Aşkar Prefabrikte  Çelik malzemenin projeye uygunluğu her zaman denetlenebilmektedir.

Aşkar Çelik Prefabrik Yapı Çelik Yapılar Yeşildir

Çeliğin geri dönüşüm özelliği sayesinde, yapılar yıkıldıktan sonra bile hammadde olarak kullanılır, ülke ekonomisi ne katkı sağlar, doğal kaynaklar daha az tüketilir. Uygulamadan kaynaklı fire malzeme en aza indirgenerek kaynaklar korunmuş olur.